pomniejsz powiększ

INFORMATOR


URZĄD GMINY


GALERIA


JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE


JEDNOSTKI KULTURY


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Starostwo Radziejów WKU Włocławek Dziennik Ustaw Monitor Polski ePUAP EBOI

Kalendarium

Janusza
Marii

21

listopad

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30  

Z życia kameleona, czyli laboratorium w szkole

wtorek, 16.02.2021 08:05

Sztuka kamuflażu to tylko jeden z fascynujących tematów zajęć e-Laboratoria. 18 lutego uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy połączą się na żywo z Centrum Nauki Kopernik i sami sprawdzą, jak działają prawa nauki.

Aktywnie i z zaangażowaniem
Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy udowodnią, że eksperymentować można wszędzie, także w domu. W ramach zajęć samodzielnie zbudują świecącą diodę, dowiedzą się, jak zbadać właściwości wody lub wraz z edukatorami Centrum Nauki Kopernik sprawdzą, jak z pomocą zwykłej tabletki musującej przeprowadzić proste doświadczenie. Wielka zaletą e-Laboratoriów jest to, że ich uczestnicy aktywnie angażują się w proces uczenia się, a potrzebne do eksperymentowania akcesoria (przedmioty codziennego użytku) mogą łatwo znaleźć w domu. Dodatkowo nauczyciele z tej szkoły wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach poświęconych eksperymentowaniu w świecie wirtualnym. Warsztaty będą inspirujące i pomogą nauczycielom w dalszej pracy.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Szkoła w Krzywosądzy to jedna z prawie 200 placówek, które w tym roku bezpłatnie skorzystają z jednego z trzech formatów zajęć online (e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus), organizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół w procesie nauczania i zwiększenie kompetencji badawczych uczniów. Zdalna forma lekcji wpływa na sposób prowadzenia zajęć z zastosowaniem eksperymentów: wymagało to zaprojektowania nowych rozwiązań dydaktycznych. Wprowadzono takie, które wzbudzają ciekowość uczniów i wspierają ich w nauce, a przy tym nie tylko wpisują się w podstawę programową, ale także odciążają nauczycieli (nie wymagają dodatkowego przygotowania z ich strony).
Zajęcia sprawdzą się w szkołach działających w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Chętni do wzięcia w nich udziału mogą zarejestrować się na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl


Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Informacje o artykule

Zredagował(a): k.swiderski
Data powstania: 16.02.2021 08:05
Data ostatniej modyfikacji: 16.02.2021 08:08
Liczba wyświetleń: 3511

Podziel się

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Numery kontaktowe Konta bankowe Poradnik Interesanta E-urząd Mapa serwisu